Hakkımda

Yavuz ÇELİKER

Merhaba, hoşgeldiniz. 


Ben Yavuz ÇELİKER. Yozgat Bozok Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümündenden mezun oldum. Kendisini yazılıma adamış, gece gündüz demeden uğraşıp çabalayan, Back-End veya Front-End demeden Full-Stack bir yazılımcı olma yolunda hiç durmadan çabalayan, çay içmeyi seven bir insan taneciğiyim. 


 1997 Erzurum/ Tortum/ Aksu Köyü doğumluyum. 7 yaşına kadar Erzurum'da yaşadıktan sonra İzmir'e taşındık. Eğitim hayatıma İzmir'de başladım ve üniversiteyi kazanana kadar orada yaşadım. Üniversite hayatıma Yozgat'ta devam ettikten sonra tekrar İzmir'e geldim ve bir yazılım şirketinde fullstack developer olarak çalışmaktayım.

 İlköğretim eğitimim için Karabağlar Peker Mahallesi İlköğretim Okulu'na ardından Yüzbaşı Şerafettin İlköğretim Okulu'na gittim. Ortaokulu Nazire Merzeci İlköğretim Okulu'nda ve ardından tekrar Yüzbaşı Şerafettin İlköğretim Okulu'nda okuduktan sonra, liseye başladım. Lise eğitimimi Bahçelievler'de bulunan İTO Vakfı Süleyman Taştekin Meslek Lisesi'nde, Anadolu Teknik kontenjanı üzerinden Web Programcılığı bölümünde tamamladım.

 Üniversiteye başladığımdan beri amacım kendimi sürekli geliştirip, her yıl tüm üniversitelerden benimle beraber mezun olan ortalama 5 bin Bilgisayar Mühendisi'nden daha iyi olmak için, en azından bir çeyrek mühendis olarak kendini her daim geliştirip, bilgisayar bilimlerini ders olarak görüp, okuldan okula bilgisayarını açan, kayda değer bir şey öğrenmeden, hatta bir sorunu internetten araştırıp nasıl çözülebileceğini öğrenmeden mezun olan arkadaşlardan daha iyi olmak için gece gündüz çalışıyorum.