Hakkımda

Yavuz ÇELİKER

Merhaba, hoşgeldiniz. 


Ben Yavuz ÇELİKER. Yozgat Bozok Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümündenden mezun olmak üzereyim. Kendisini yazılıma adamış, gece gündüz demeden uğraşıp çabalayan, Back-End veya Front-End demeden Full-Stack bir yazılımcı olma yolunda hiç durmadan çabalayan, çay içmeyi seven bir insan taneciğiyim. 


 1997 Erzurum/ Tortum/ Aksu Köyü doğumluyum. 7 yaşına kadar Erzurum'da yaşadıktan sonra İzmir'e taşındık. Eğitim hayatıma İzmir'de başladım ve üniversiteyi kazanana kadar orada yaşadım. Ama artık ben de gelene kadar yok istemem diyip, geldikten sonra Yozgat sevdalısı olanlardan birisi oldum.

 İlköğretim eğitimim için Karabağlar Peker Mahallesi İlköğretim Okulu'na ardından Yüzbaşı Şerafettin İlköğretim Okulu'na gittim. Ortaokulu Nazire Merzeci İlköğretim Okulu'nda ve ardından tekrar Yüzbaşı Şerafettin İlköğretim Okulu'nda okuduktan sonra, liseye başladım. Lise eğitimimi Bahçelievler'de bulunan İTO Vakfı Süleyman Taştekin Meslek Lisesi'nde, Anadolu Teknik kontenjanı üzerinden Web Programcılığı bölümünde tamamladım.

 Üniversiteye geldiğimden beri amacım kendimi sürekli geliştirip, her yıl tüm üniversitelerden benimle beraber mezun olacak ortalama 5 bin Bilgisayar Mühendisi'nden daha iyi olmak için, en azından bir çeyrek mühendis olarak kendini her daim geliştirip, bilgisayar bilimlerini ders olarak görüp, okuldan okula bilgisayarını açan, kayda değer birşey öğrenmeden, hatta bir sorunu internetten araştırıp nasıl çözülebileceğini öğrenmeden mezun olacak arkadaşlardan daha iyi olmak için gece gündüz çalışıyorum.